هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
سه شنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴

ساخت ژنراتور حرارتی بدن؛ انقلابی در فناوری‌های پوشیدنی

شناسه مطلب: ۵۵۰ بازدید: ۱۹۷۳

 بسیاری از فناوری‌های پوشیدنی مشکل باطری و نگه داشتن شارژ را دارند و استفاده مداوم از آنها در شرایطی که نیاز به شارژ مجدد دارند امکان‌پذیر نیست بنابر‌این شارژ این گونه دستگاهها با استفاده از بدن راهکاری‌است که محققان بارها روی آن کار کرده‌اند و در بعضی از این نوع دستگاهها نیز به کار رفته است.

به گزارش طراحی سایت سراج، اخیرا یک گروه از محققان کره‌‌ای روشی تازه در این زمینه را ابداع کرده و موفق به تولید نوع خاصی از یک مولد سبک و انعطاف‌پذیر حرارتی از ترکیب شیشه و پارچه  شده‌اند که همین دو ویژگی آن را از نمونه‌های اولیه آن که معمولا سخت و سنگین بودند متمایر می‌کند.

 تیم بیانگ جین‌چو سرپرست این تیم تحقیقاتی، ساخت این ژنراتو را یک انقلاب در طراحی ژنراتور‌های حرارتی  و کمک بزرگی به فناوری‌های الکترونیک پوشیدنی می‌داند.

در این مولد حرارت بدن جذب ژنراتور می‌شود و  به دلیل مواد به کار رفته در ساخت آن با بالاترین میزان ممکن به برقی تبدیل می‌شود. به گفته طراحان این ژنراتور، این دستگاه می‌تواند علاوه بر فناوری‌های الکترونیک پوشیدنی در آینده در اتومبیل‌ها، کارخانه ها، هواپیما و سایر وسایل نقلیه مورد استفاده قرار گیرد .

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن