هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
سه شنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۵

شرکت‌های برتر دنیا را بشناسید

شناسه مطلب: ۱۷۷ بازدید: ۳۱۰۱
ارزش گذاری برندها نشان از برتری مطلق یک کمپانی ندارد، اما طبق رسمی که هر ساله اعلام می‌شود، شرکت‌هایی که ارزش مالی زیادی دارند، رده بندی شده و معمولا نام‌ها هر چه بزرگ‌تر باشند، در مکان بالاتری می‌ایستند.
حال امسال تغییرات نسبتا زیادی در صدر جدول مشاهده می‌شود، جایی که کمپانی اپل موفق شد با پشت سر گذاشتن کوکاکولا، بر صدر این جدول تکیه کند. رقم 98.3 میلیار دلار، این کمپانی را بر صدر این رده بندی رسانده است. پس از اپل، یک شرکت بزرگ دیگر فناوری به نام گوگل قرار دارد که 93.3 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. کوکاکولا حال از صدر به رتبه سوم رسیده که رقم 79.2 میلیار دلار را در جلوی نام خودش می‌بیند. اما هنوز نام شرکت‌های فناوری به پایان نرسیده است. مقام چهارم این لیست در اختیار IBM با عدد 78.8 میلیارد دلار قرار دارد که توسط مایکروسافت با عدد 59.5 میلیار دلار تعقیب می‌شود.
 
در این رده بندی، سامسونگ مقام هشتم را کسب کرده است و اینتل بر جایگاه نهم، سیسکو بر عنوان سیزدهم، دیزنی رتبه چهاردهم، اچ‌پی پانزدهم و اوراکل هجدهم را کسب کرده است. شرکت آمازون نیز با ارزش 23.6 میلیارد دلاری که 27 درصد بیشتر از سال گذشته است، رتبه نوزدهم را دارد. فیس‌بوک همچنان رتبه چشمگیری ندارد اما رسیدن به جایگاه 52 دنیا، 43 درصد بهتر از سال پیش است.
 
البته همه برندهای فناوری شاهد رشد نبودند، نوکیا یک سقوط آزاد را تجربه کرد و ارزش سهام آن به 7.44 میلیارد دلار رسید. سونی نیز با ارزش 8.4 میلیارد دلاری، جایگاه بهتری از 46 را کسب نکرد. یاهو هم در ادامه ناکامی‌های خود، جایگاه 66 سال گذشته‌اش را از دست داده و حتی در بین 100 برند برتر امسال نیست.
 
اما روند کلی رو به صعود شرکت‌های فناوری، به خوبی نشان گر این موضوع است که دنیا هر چه بیشتر در تسخیر نام‌های تکنولوژی قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد آینده، از آن این شرکت‌ها خواهد بود.

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن