هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
شنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۰

پرسرعت ترین اینترنت دنیا در 4 کشور / ایران کندترین

شناسه مطلب: ۱۱۱ بازدید: ۴۸۲۵
درست است که هنگ‌کنگ و ژاپن پرسرعت‌ترین اینترنت را دارند، اما بعید است که ما با کندترین سرعت،‌بتوانیم تصور اینترنت ژاپنی‌ها را داشته باشیم.
موسسه آمار و ریاضیات "آکامی" با بررسی نرخ سرعت اینترنت جهانی، کشورهایی را که دارای سریع ترین نرخ دسترسی به اینترنت هستند را معرفی کرده است. 
 
به گزارش ایتنا از مهر، موسسه آکامی در گزارش جدید ۲۰۱۳ خود درباره وضعیت اینترنت جهانی آورده است که هنگ کنگ، ژاپن، رومانی و کره جنوبی در صدر پرسرعت ترین اینترنتهای دنیا قرار می گیرند و پس از این ۸ مورد ایالات متحده آمریکا در جایگاه نهم قرار دارد که خدمات اینترنتی آن نسبت به سایر کشورهای دارای فناوری با قیمت بیشتر و سرعت کمتر عرضه می شود. 
 
در این گزارش هنگ کنگ بار دیگر با سرعت ۶۳.۶ مگابیت سرعت و افزایش ۹ درصدی نسبت به سه ماه گذشته در صدر جدول قرار گرفت. 
 
در سه ماه نخست امسال کره جنوبی با سرعت ۴۴.۸ مگابیت به رده چهارم سقوط کرد و از ژاپن و رومانی با سرعت اینترنتهای ۵۰ و ۴۷.۹ مگابیت در ثانیه عقب ماند. 
 
در جدول امسال جایگاه آمریکا و سوئد تغییر کرده است، سال گذشته سوئد در رده نهم و آمریکا در رده هشتم قرار داشت. 
 
آکامی برای ارائه این گزارش خدمات اینترنتی ۲۴۳ کشور جهان را بررسی کرده است. 
 
براساس این گزارش مشترکان در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ با ۲۰۸ حمله DDoS ( محروم سازی از سرویس) رو به رو بوده اند که این میزان اندکی نسبت به سه ماه گذشته آن بیشتر است، چرا که تعداد این حملات در سه ماه چهارم سال ۲۰۱۲ به ۲۰۰ مورد رسیده بود. از این تعداد حمله ۳۵ درصد مشتریان تجاری، ۲۲ درصد مشتریان رسانه ای، ۷ درصد مشتریان با فناوری بالا، ۴ درصد بخش عمومی را هدف گرفته بودند. این حملات توسط ۱۵۴ سازمان مختلف گزارش شده است. 
 
میانگین اوج سرعت اینترنت جهانی ۱۸.۴ مگابیت است که این امر نسبت به سه ماهه گذشته ۹.۲ درصد و نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد تغییر داشته است. 
 
میانگین اوج سرعت اینترنت در ایران کندترین مورد در سه ماهه نخست بوده که در این دوره به ۳.۲ مگابیت در ثانیه رسیده است. 
انتشار یافته: 1
در صف انتشار: 0

نظرات  

نا شناس | Germany | ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ ساعت ۱۲:۳۷
Comments in radeh bandy dorost nist sherkate kabel Deutschland alman internet 100 MB/ dar sanie erae mideh

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن