هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۲۱

کسب جایگاه نوزدهم برای اپل و چهاردهم برای سامسونگ

شناسه مطلب: ۱۰۱ بازدید: ۴۳۸۳

شرکت‏های اپل و سامسونگ موفق شده‏اند جایگاه خود را در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر نشریه فورچون ارتقا دهند.

به گزارش سراج نقل از وب‏سایت zdnet، نشریه فورچون (Fortune) که هر ساله برترین شرکت‏های تجاری دنیا را در قالب یک فهرست ۵۰۰ تایی معرفی می‏کند، فهرست امسال خود را نیز به روز کرده است. 

برآوردهای این شرکت نشان می‏دهد امسال جایگاه شرکت‏های اپل و سامسونگ در بین ۵۰۰ شرکت برتر دنیا بهبود قابل ملاحظه‏ای یافته است.

شرکت اپل که سال گذشته در جایگاه بیستم ایستاده بود، امسال توانسته جایگاه چهاردهم را از آن خود کند. شرکت اپل نیز سال گذشته در رتبه ۵۵ قرار داشت که امسال به جایگاه نوزدهم ارتقا یافته است. 

از دیگر شرکت‏های مطرح در حوزه آی تی که به فهرست ۵۰۰ تایی فورچون راه یافته‏اند می‏توان به شرکت‏های فاکسکان، اِی تی اند تی، اچ پی، وریزون، زیمنس و آی بی ام اشاره کرد. 

از میان این شرکت‏ها فقط سه شرکت سامسونگ، اپل، فاکسکان و وریزون توانسته‏اند جایگاه خود را در مقایسه با سال گذشته ارتقا دهند. چند شرکت دیگر علیرغم اینکه همچنان جز ۱۰۰ شرکت برتر جهان هستند، اما امسال روند نزولی داشته‏اند. 

براساس این گزارش، شرکت‏های فاکسکان و وریزون نیز که پارسال به ترتیب در رتبه‏های ۴۳ و ۵۰ قرار داشتند، امسال به ترتیب جایگاه‏های ۳۰ و ۴۸ ایستاده‏اند. 

شرکت اِی تی اند تی (AT&T) از رتبه ۳۲ در سال گذشته به رتبه ۳۴ رانده شده است. شرکت اچ پی نیز سال گذشته جایگاه سی و یکم این فهرست را از آن خود کرده بود، اما امسال به جایگاه چهل و سوم رانده شده است. 

شرکت شرکت زیمنس و آی بی ام که در سال گذشته به ترتیب رتبه ۴۷ و ۵۷ را از آن خود کرده بودند، امسال به رتبه‏های ۵۳ و ۶۲ عقب رانده‏ شده‏اند. 

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن